Родина - це єдиний справжній рахунок у банку. Не залишайте його порожнім. Ніколи. Щодня кладіть на нього любов, ніжність, доброту. Відсотки з такого капіталу є воістину незліченними.

                     Бруно Ферреро


  Як стати супербатьками?

Говоріть своїй дитині:

1. Я люблю тебе.

2. Люблю тебе, незважаючи ні на що.

3. Я люблю тебе, навіть коли ти злишся на мене.

4. Я люблю тебе, навіть коли я злюся на тебе.

5. Я люблю тебе, навіть коли ти далеко від мене. Моя любов завжди з тобою.

6. Якби я могла вибрати будь-яку дитину на Землі, я б все одно вибрала тебе.

7. Люблю тебе, як до Місяця, навколо зірок і назад.

8. Спасибі.

9. Мені сподобалося сьогодні з тобою грати.

10. Я дуже люблю згадувати той час, коли ми з тобою щось робили разом.

Розповідайте:

1. Історію їх народження.

2. Про те, як ви проявляли до них ніжність, коли вони були маленькі.

3. Історію про те, як ви вибирали їм імена.

4. Про себе в їхньому віці.

5. Про те, як зустрілися їхні бабусі й дідусі.

6. Які ваші улюблені кольори.

7. Що іноді вам теж складно.

8. Що коли ви тримаєте їх за руку і стискаєте її 3 рази, це секретний код, який означає: «Люблю тебе».

9. Який у вас план.

10. Чим ви зараз займаєтеся.


Показуйте:

1. Як зробити щось, замість того, щоб забороняти це робити.

3. Як свистіти в травинку.

4. Як тасувати карти, зробити віяло / будиночок.

5. Як різати їжу.

6. Як складати білизну.

7. Як шукати інформацію, коли ви не знаєте відповіді.

8. Прихильність  вашому чоловікові.

9. Що піклуватися про себе, доглядати за собою дуже важливо.

Запитуйте:

1. Чому ти думаєш, це сталося?

2. Як думаєш, що буде, якщо ... ..?

3. Як нам це з'ясувати?

4. Про що ти думаєш?

5. Який у тебе найприємніший спогад за день?

6. Як думаєш, яке «воно» на смак?

 

 

 

 

          http://bomba.co/govorite-svoemu-rebenku/







                              Невигадана історія

Син: "Тату, можна мені тебе запитати?"

Батько: "Так, звичайно, що ти хочеш знати?"

Син: "Тату, скільки ти заробляєш за годину?"

Батько: "??? Це не твоя справа, чому тебе цікавлять такі речі?"

СИН ". Я просто хочу знати, будь ласка, скажи мені, скільки ти заробляєш за годину?"

Батько: "Якщо хочеш знати, я заробляю 100 грн. на годину."

Син: "О…" (з опущеною головою)

Син: "Тату, можеш мені позичити 50 грн.? Будь ласка!"

Батько розлютився.

Батько: "Якщо єдина причина, через яку ти мене розпитував - позичити грошей, щоб купити собі дурну забавку чи інші дурниці, то забирайся в свою кімнату і лягай спати. Подумай, чому ти такий егоїстичний. Я важко працюю заради тебе кожного дня, а ти мені віддячуєш такою поведінкою".

Хлопчик тихо пішов у свою кімнату і зачинив за собою двері.

Чоловік сів і ще більше розізлився через питання маленького хлопчика. Як він сміє ставити такі питання тільки, щоб отримати трохи грошей?

Приблизно через годину або близько того, чоловік заспокоївся і замислився:

"Може й дійсно було щось, що було необхідно купити за 50 грн., і він дійсно не так часто просить грошей". Чоловік підійшов до дверей кімнати свого маленького сина і відчинив двері.

Батько: "Ти спиш, синку?"

Син: "Ні тато, я прокинувся".

Батько: "Я подумав, що може я був занадто строгим до тебе, у мене був довгий та важкий день, і я мабуть зірвався на тебе. Ось 50 грн., які ти просив ...».

Хлопчик сів на ліжку, посміхаючись.

Син: "О, дякую, татку!"

Потім, заліз під подушку і витягнув звідти кілька зім'ятих купюр. Чоловік побачив, що у хлопчика уже були гроші, і знову почав злитися. Маленький хлопчик повільно перерахував свої гроші, а потім подивився на свого батька.

Батько: "Чому ти хочеш ще грошей, якщо у тебе вже є"

Син: "Тому що у мене не було достатньо, а тепер вистачить! Тато, у мене уже є 100 грн. Чи можу я купити годину твого часу? Будь ласка, приходь додому завтра раніше. Я хотів би повечеряти з тобою"…

Батько був приголомшений. Він обняв свого маленького сина і попросив у нього пробачення. Це просто коротке нагадування для всіх, хто так тяжко і дуже багато працює. Ми не повинні дозволити часу промайнути, не провівши його з тими, хто дійсно важливий для нас, з тими, кого ми любимо, хто живе у нашому серці. Не забувайте ділитися ним - чого вартують 100 грн. в порівнянні з часом проведеним з коханими? Якщо ми помремо завтра, компанії, задля яких ми працюємо легко замінять нас протягом декількох днів. Але сім'я і друзі, які залишаться без нас будуть відчувати цю втрату до кінця свого життя. Якщо задуматись, ми віддаємо себе більше роботі, ніж власній сім’ї .

Деякі речі більш важливі.

https://www.facebook.com/centr.sens/photos/a.314907908555809.68768.306954696017797/504621616251103/?type=1&fref=nf&pnref=story



 

 Як поведінка батьків впливає на поведінку дітей       Світлана Ройз, дитячий і сімейний психолог, автор книг "Чарівна паличка для батьків" і "Де живе ангел", мама двох дітей, розповідає, що в поведінці дитини повинно насторожувати батьків і бути сигналом, що пора міняти щось у  власному житті ,

    Як правило, у дитини рідко бувають свої власні проблеми, він бере на себе потенціал завдань і проблем своєї сім'ї, вбирає в себе непроявлені почуття дорослих.

Якщо батьки стримують агресію, значить, її проявляє дитина. Якщо є в сім'ї якась напруга, це виливається в істерику дитини.

   Батьки навіть не уявляють, скільки шкоди вони завдають своєю непослідовністю і неустановленістю, тим, що вони не домовляються про концепції виховання. Діти перебувають у розгубленості між двома типами вимог, як підсумок - аж до того, що вони не можуть влаштуватися в житті.

     Від дитини не можна вимагати того, що батьки не показують.

     Ви можете написати список якостей, які хочете бачити у своїй дитині. А потім навпроти кожного з них поставити галочку, чи є ви для них прикладом у цій якості. Якщо ви бачите, що дитині ніде це взяти, то спочатку потрібно зростити цю якість у собі.

     Батькам варто насторожитися, коли вони відчувають перевтому. Тому що в такому стані вони можуть пропустити сигнал від дитини. Коли ми втомлюємося, ми готові на все, лише б нас залишили в спокої або дали виспатися. І навіть на фізичне нездужання дитини в підсумку батьки можуть реагувати агресивно.

    Тому перше правило - батьки піклуються про свій внутрішній ресурс усіма доступними способами.

Друге правило - батьки підтримують контакт зі своєю внутрішньою дитиною. Тому що це дорівнює стосункам з нашою зовнішньою дитиною.

   Якщо батьки дозволяють собі грати, хоча б раз були у психолога або читали книжку Еріка Берна «Люди, які грають в ігри», вони розуміють, в яких сценаріях живуть. Кожен раз, коли батьки потрапляють в якийсь жорсткий стан гніву, роздратування, страху, - це все стан нашої внутрішньої дитини. І в цей момент їх реальна дитина буде демонструвати точно таку ж поведінку.

Для того, щоб зрозуміти дитину, потрібно насправді мало. Ми намагаємося говорити з нею логічно, за що відповідає ліва півкуля, а нам потрібно перейти на рівень правої, яка відповідає за творчість. А це вміння грати, що зараз, на жаль, не вміють робити батьки.

    Тому третє правило - робити все, щоб розвивати в собі творчий потенціал, а це легко, якщо зайнятися хоч якимось видом творчості.

    І наостанок, маленький секрет: чим більш спокійна і розслаблена мама, чим більше вона дає собі право бути недосконалою і розуміє, що ідеальних людей не існує, тим більше шансів у дитини вирости собою. Розслабтеся, і все буде добре.



Інтернет дорожчий від сина...Обережно..!!!


        Януш Корчак. Заповіді для батьків.

 

 

  Письменник, видатний польський педагог, лікар і громадський діяч - Януш Корчак.

  Цей неперевершений чоловік склав 10 принципів виховання дітей, які варто знати кожному:


  • Не чекай, що твоя дитина буде такою, як ти, або такою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.
  • Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той - третьому, і це незворотний закон подяки.
  • Не зганяй на дитині свої образи, щоб у старості не їсти гіркий хліб. Бо що посієш, те й зійде.
  • Не стався до її проблем зверхньо. Життя дане кожному під силу, і будь упевнений - йому воно важке не менше, аніж тобі, а може, і більше, оскільки у неї немає досвіду.
  • Не принижуй!
  • Не забувай, що найважливіші зустрічі людини - його зустрічі з дітьми. Звертай більше уваги на них - ми ніколи не можемо знати, кого ми зустрічаємо в дитині.
  • Не муч себе, якщо не можеш зробити щось для своєї дитини, просто пам'ятай: для дитини зроблено недостатньо, якщо не зроблено все можливе.
  • Дитина - це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям, не тільки плід від плоті і крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток в ньому творчого вогню. Це розкріпачена любов матері і батька, у яких буде рости не «наша», «своя» дитина, а душа, дана на зберігання.
  • Умій любити чужу дитину. Ніколи не роби чужому те, що не хотів би, щоб робили твоєму.
  • Люби свою дитину будь-якою - неталановитою, невдахою, дорослою. Спілкуючись з нею - радуйся, бо дитина - це свято, яке поки з тобою.

Поради батькам у діалозі з дитиною


Бажані слова при спілкуванні з дитиною

  • Замість роздратованого: "Пішли швидше, скільки тебе чекати!"  скомандуйте: "На старт, увага ... марш! Побігли! "
  •  Замість загрозливого: "Їж, інакше не отримаєш десерт," порадуйте: "Після того, як зникне ця малесенька котлетка, до тебе прилетить щось смачне."
  •  Замість грубого: "Прибери за собою" , вимовте мрійливим голосом: "От якби ти був чарівником, і зміг би начарувати порядок на столі ..."
  •  Замість грізного: "Не заважай!",  скажіть: "Іди, пограй трохи сам. А коли я звільнюся, ми влаштуємо міні-свято. "
  • Замість незадоволеного: "Не вередуй, піратська футболка в пранні, одягай ту, яка є," примиріть дитину  з неприємністю: "Дивись, а ось родичка твоєї піратської футболки. Давай її одягнемо? "
  • Замість риторичного: "Ляжеш ти, нарешті, спати!" поцікавтеся: "Показати тобі хитрий спосіб приховування ковдрою?"
  •  Замість злого: "По попі захотів?" випустіть пар: "Цікаво, кому це я зараз вушка відірву і шию намилю?"
  • Замість безсилого: "Щоб я ніяких" не хочу "не чула!" несподівано закричіть: "Ой, дивися, Капризко прибіг. Лови, лови його, щоб він нам настрій не псував! "
  • Замість нудного: "Скільки разів повторювати", скажіть тихо таємничим голосом: "Раз-два-три, передаю секретну інформацію ... Повторіть, як чули."
  •  Замість менторського: "Руки помив?", запропонуйте: "Б'ємося об заклад, що вода з твоїх рук потече чорна?"                                 
  • Дивно, що варто замінити звичні зауваження новими словами і змінюється все - інтонація, ваш настрій, реакція дитини.

Як зрозуміти, що ви все робите правильно?

«Дайте мені дитину, поки їй не виповнилося 7 років, і я зроблю з неї людину». Франциск Ксаверій.

До семи років діти вбирають нову інформацію, як губки. Вони в буквальному сенсі стають тим, що бачать і чують. Саме в перші роки життя дитина вчиться сприймати світ і шукає своє місце в ньому. Як зрозуміти, що ви все робите правильно?

Ось шість ознак прекрасних батьків, які розуміють, що таке правильне виховання:

1. Вони прагнуть бути схожими на своїх дітей, а не зробити їх схожими на себе.

Хороші батьки знають, що головна умова гарного виховання - любов. Це і є щастя.

Вони знають, що діти приходять у світ світлими і «чистими», а тому - досконалими. Їх голова не забита стереотипами. Вони ще не знають, що таке диктат. І буде краще, якщо ви будете не робити зі своїх дітей «другу копію себе», а зможете розвинути в них навички самопізнання і усвідомленого ставлення до світу.

Не давайте дітям готових формул. Навчіть їх думати. І переконайтеся в тому, що вони відчувають вашу любов і турботу.

«Вони будуть жити своїм життям. Ви подарували їм життя, але це не робить їх вашою власністю. Ви можете дати їм свою любов, але не можете подарувати їм свої мізки. Не намагайтеся зробити їх такими ж, як ви самі. В іншому випадку, ви сповільните їх розвиток ». Халіль Джебран.

2. Вони практикують невтручання.

Хороші батьки розуміють, що їх головна функція - в наданні можливості спертися на них. Не вчіть своїх дітей, як правильно говорити, і що потрібно робити. Дозвольте їм налаштувати свій власний внутрішній компас.

«Виховання - це вміння вкласти дитині ідею, що він сам - творець своєї долі. Звільніть своїх дітей. Дозвольте їм стати тими, ким вони хочуть стати ». Уейн Дайер.

3.Вони заохочують творчі пориви своїх дітей і їх здатність до незалежного мислення

Батьки несуть відповідальність не тільки за те, щоб їхні діти були ситі і добре одягнені, але й за те, щоб у них були мрії і плани. Не нав'язуйте дітям свої уявлення про прекрасне. Вони відмінно впораються з визначенням, що таке добре, а що таке погано, і самостійно.

Хороші батьки завжди повторюють своїм дітям, що їхнє завдання - не стати успішними бізнесменами або голлівудськими зірками, а пройти свій власний шлях. Яким би він не був.

4. Вони вчать своїх дітей жити з відкритим серцем

Незважаючи на всі розчарування, травми і зради, кожен з нас повинен продовжувати жити з відкритим серцем. Навчіть свою дитину не здаватися й боротися за свою любов до кінця. Тому що любов - це життя, а життя - це любов. Якщо ваша дитина стане замкнутою і ображеною на весь світ, в цьому буде тільки ваша вина.

5. Вони переконують своїх дітей у тому, що головне не гроші, а щастя.

Важливе завдання - навчити дитину тому, що вона повинна прагнути не до багатства, а до щастя. Потрібно знати ціну речам і стосункам, а не ціни в магазині.

«Коли мені було п'ять років, моя мати казала мені, що ключ до всього - це щастя. Коли я пішов до школи, вчитель запитав мене, ким я хочу бути, коли виросту. Я відповів, що хочу бути щасливим. Всі навколо казали мені, що я не розумію свого місця в житті. Я їм відповів, що вони нічого не розуміють в самому житті ». Джон Леннон.

6.  Їх діти знають, що життя - це один суцільний експеримент.

І чим більше вони помиляються в житті, тим краще.

Хороші батьки доводять успішність такого підходу до життя не на словах, а власним прикладом.


                           М А М А

                                                                  легенда


За день до свого народження дитина запитала у Бога:

- Кажуть, завтра мене посилають на Землю. Як же я буду там жити, адже я така мала і беззахисна?

Бог відповів:

- Я подарую тобі ангела, який буде чекати тебе і піклуватися про тебе.

Дитина задумалася, потім сказала знову:

- Тут на Небесах я лише співаю і сміюся, цього достатньо мені для щастя.

Бог відповів:

- Твій ангел буде співати і посміхатися для тебе, ти відчуєш його любов і будеш щасливий.

- О! Але як я зрозумію його, адже я не знаю його мови? - запитала дитина, пильно дивлячись на Бога. - А що мені робити, якщо я захочу звернутися до тебе?

Бог м'яко доторкнувся до дитячої голівки і сказав:

- Твій ангел складе твої руки разом і навчить тебе молитися.

Потім дитина запитала:

- Я чув, що на Землі є зло. Хто захистить мене?

- Твій ангел захистить тебе, навіть ризикуючи власним життям.

- Мені буде сумно, тому що я не зможу більше бачити тебе ...

- Твій ангел розповість тобі про мене все і покаже шлях, як повернутися до мене. Так що я завжди буду поруч з тобою.

У цей момент із Землі стали доноситися голоси; і дитина в поспіху запитала:

- Боже, скажи ж мені, як звуть мого ангела?

- Його ім'я не має значення. Ти будеш просто називати його Мама.


Здорові діти в здоровій  сім'ї


               Азбука для батьків

А – азбуку виховання повинні знати всі батьки.
Б – будьте при дітях витриманими у своїх вчинках.
В – вас запитують – уважно слухайте, дайте відповідь.
Г – говоріть з дитиною у зрозумілій для неї формі.
Д – дайте можливість дитині виявити самостійність.
Є – єдність між педагогами і членами сім`ї – запорука успішного виховання.
Ж – життя дитини повинно бути заповненим посильною працею.
З – знайте: основи виховання закладаються з раннього дитинства.
І – ігри – запорука здорового фізичного розвитку дитини.
К – корисно знати: любов до дитини має бути поміркованою.
Л – любов до рідного краю виховуйте з дитинства.
М – мама і мир - найдорожче для дітей.
Н – не говоріть дітям неправду.
О – одяг має бути охайним.
П – прагніть завжди чинити з дітьми справедливо.
Р – розмовляйте з дітьми часто, співайте разом.
С – стежте за своєю поведінкою, бо діти наслідують вас.
Т – трудитися навчайте з раннього віку.
У – успіх у вихованні залежить від здорової атмосфери в сім`ї.
Ф – фізкультура повинна стати для дитини улюбленим уроком.
Х – хай завжди дитина відчуває інтерес до себе.
Ц – цілеспрямованість у вихованні допоможе досягти значних успіхів.
Ч – частіше бувайте з дитиною на природі.
Ш – шум – ворог здоров`я дитини.
Щ – щастя і радість дітей – у ваших руках.
Я – якщо хочете, щоб ваша дитина була ввічливою, справедливою, чесною, ставилася до всіх з любов`ю, дотримуйтесь цих порад самі.



Потрібно жити в любові і злагоді



Берегиня роду...Мати-українка...Втратила свободу...За кордоном гірко...